1o Δημοτικό Σχoλείο Παναιτωλίου

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ

Επιμόρφωση Β΄επίπεδο στις ΤΠΕ

Σχέδιο Σεναρίου για την πιστοποίηση ΤΠΕ

Δείτε το σκαρίφημα του σεναρίου που θα πρέπει να γράψετε κατά την πιστοποίηση σας στις ΤΠΕ για το Β΄Επίπεδο. Το θέμα του σεναρίου θα είναι διαφορετικό για το κάθε επιμορφούμενο. Κατεβάστε το σχέδιο από εδώ.

Αυτοματοποιημένες ερωτήσεις για πιστοποίηση ΤΠΕ

Δέστε ένα δείγμα ερωτήσεων για το αυτοποιημένο μέρος πιστοποίησης των εκπαιδευτικών στις ΤΠΕ για το Β΄Επίπεδο. Κατεβάστε το συμπιεσμένο αρχείο, αποσυμπιέστε το και "τρέξτε" το αρχείο index.htm. Κατεβάστε το αρχείο κάνοντας κλικ εδώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Οι ερωτήσεις αυτές είναι δειγματικές και δεν συνεπάγεται ότι θα είναι και αυτές την ημέρα των εξετάσεων.

Τάξη Ε΄: Κατανάλωση του νερού

Σενάριο για την Ε΄τάξη με θέμα την κατανάλωση του νερού. Συλλογή και επεξεργασία δεδομένων. Λογισμικό υποστήριξης excel. Κατεβάστε το συμπιεσμένο αρχείο από εδώ.

Δραστηριότητες με το λογισμικό hot potatoes

Aσκήσεις ανατροφοδότησης και αξιολόγησης με το λογισμικό hot potatoes. Kατεβάστε το συμπιεσμένο αρχείο από εδώ.

Επιμόρφωση Β΄επίπεδο στις ΤΠΕ

Χρήσιμο αρχείο για την πιστοποίηση Π2

Στο συμπιεσμένο αρχείο που θα κατεβάσετε θα βρείτε πέντε αρχεία στα οποία υπάρχουν συγκεντρωμένες πληροφορίες σχετικά με το λογισμικά που διδάχτηκαν στην διάρκεια της επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών στις ΤΠΕ για το Β΄επίπεδο. To αρχείο είναι προσφορά από το φίλο μου Τηγάνη Β. Κατεβάστε το αρχείο από εδώ.

Τάξη ΣΤ΄: Η εξέλιξη του ελληνικού πληθυσμού

Σενάριο για την Ε΄και ΣΤ΄τάξη με θέμα τηνεξέλιξη του ελληνικού πληθυσμού τα τελευταία χρόνια. Λογισμικό υποστήριξης excel. Σχεδιασμός Β.Τηγάνης-Τσέπας Σταύρος. Κατεβάστε το συμπιεσμένο αρχείο από εδώ.

Τάξη Γ΄: Παραγωγή γραπτού λόγου

Σενάριο για την Γ΄αλλά και για τη Δ΄τάξη με θέμα την παραγωγή γραπτού λόγου. Λογισμικό υποστήριξης word. Kατεβάστε το αρχείο από εδώ.

Tάξη ΣΤ΄: Ποσά αντιστρόφως ανάλογα

Σενάριο για τη ΣΤ΄τάξη με θέμα τα ποσά αντιστρόφως ανάλογα. Λογισμικό υποστήριξης excel & hot potatoes. Σχεδιασμός Β.Τηγάνης. Κατεβάστε το συμπιεσμένο αρχείο από εδώ.

Up

Για το σχολείο

Κατεβάστε χρήσιμα αρχεία για το σχολείο σας ή για την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών για το β΄επίπεδο

24 web 2.0 εργαλεία για την τάξη
Υπολογισμός υπηρεσίας - Προσφορά Σχίζας Β.
Παρουσιολόγιο καθαρίστριας ΙΔΑΧ - Προσφορά Σχίζας Β.